Generalnie istnieje wiele wyrobów meblarskich. Zmieniały się one na przestrzeni lat. U schyłku lat 80 popularne w Polsce stały się tak zwane pufy. Wynalazek ten biorąc pod uwagę źródłosłów, wziął swój początek we Francji. Przyjmuje się, że wersja puf z francuskiego pouf jest poprawna. Natomiast takiego statusu nie ma forma pufa. Przechodząc jednak do meritum, jak zrobić pufę?
Potrzebny jest do tego odpowiednio oheblowany kawałek drewna. Zwykle jest to drewno o kształcie prostokątnym. Ponadto dalej konieczne jest posiadanie materiału, z którego wykonane będzie obicie. Czasami jest to skóra lub inny materiał. Często wykorzystuje się tkaniny uzyskiwane syntetycznie. Te dwa elementy należy ze sobą połączyć. Niejednokrotnie mebel pozostaje okryty obiciem w całości. W innej wersji element drewniany pozostaje odkryty. Tak czy inaczej do zalet puf zaliczyć możemy: niewielkie rozmiary, w wersjach opartych na kołach również mobilność.
Dawniejsze modele puf pełniły rolę schowków. Działo się tak, ponieważ szczyt był otwierany oraz zamykany. Pozwalało to na przechowywanie wielu przedmiotów, takich jak na przykład narzędzia. Ostatnio spotykane są również tak zwane produkty designerskie. Do nich zaliczyć możemy na przykład puf wykonany z bawełny splecionej. Cechuje się on większą miękkością, aniżeli jego drewniany odpowiednik. Oryginalnym elementem są z pewnością ciekawie wykonane drewniane nogi. Pełnią one rolę podtrzymywania całej konstrukcji. Obiektem szczególnego zainteresowania klientów są pufy wykonane ze skóry. Dzieje się tak dlatego,że materiał ten uważany jest za bardzo wytrzymały. Wiele osób uważa skórę za materiał prestiżowy, pozwalający na zwiększenie atrakcyjności wyglądu całego wnętrza. Jak więc widać projektanci, wciąż starają się odpowiadać na zmieniające się preferencje ludzi. Świadczą o tym zmienne kształty tych mebli, oraz zmienianie ich fasonów. Jedynym negatywnym aspektem popularnej „pufy” jest brak podparcia. Zatem dla osób z chorym kręgosłupem, nie będzie to siedzisko wygodne.
Pufa
[Głosów:0 Średnia:0/5]